Manuel Fettner zachwycił wszystkich na IO Pekin 2022

Na igrzyskach olimpijskich zdarzają się sensację. Pekin 2022 wręcz opływa w niespotykane sytuacje, począwszy od dyskwalifikacji sprzętowej a skończywszy na fenomenalnym przygotowaniu mało znanych zawodników. Nietypowe sytuacje wzbudzają emocje i powodują, że sport „oddycha” jeszcze głębiej. Zobacz jak Austriak Manuel Fettner zaskoczył wszystkich swoim skokiem.

O Kubackim wie już każdy. Kiedyś to on zaprzątał głowy wszystkich dziennikarzy i spędzał sen z powiek wielu mediów. W Pekinie na igrzyskach olimpijskich doszło do sytuacji, w której mało znany skoczek narciarski zyskał większą sławę niż Kubacki. Austriak Manuel Fettner wywalczył sobie srebrny medal na tak prestiżowym turnieju.
37 lat w skokach narciarskich to wiek, który raczej nie wróży wygranym, a jednak i tym razem przewidywania nie ziściły się.

Oto Manuel Fettner zbliżający się do 40. sportowiec pokonał w rywalizacji skoczków narciarskich wielu sławnych i dużo młodszych zawodników. Chociaż sportowefakty przewidywały, że Austriak może sięgnąć po medal, jako spec od skoków na normalnej skoczni, to nikt nie spodziewał się srebrnego medalu. Wszyscy raczej obstawiali miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki. Ponownie sport mógł „odetchnąć” głębiej. Sytuacja ta pokazała, że w sporcie wszystko jest możliwe i każdy ma równe szanse. Najważniejsze są umiejętności techniczne i przygotowanie fizyczne zawodników.

Media zachwycają się Fettnerem, ponieważ nie osiągał on lepszych wyników w konkursach indywidualnych jak Kubacki. Jego forma prezentowała się raczej przeciętnie. Jednak skok oddany w warunkach skoczni olimpijskiej zapewnił mu rozgłos na całym świecie i być może zapis w historii skoków narciarskich.

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 były pięknym wydarzeniem dla Fettnera. Jego skok był jego najlepszym osiągnięciem w karierze, który dał mu 2. miejsce w konkursie skoków narciarskich. Jedyną osobą, która była od niego lepsza, był Ryoyu Kobayashi. Sport jest piękny, a Pekin 2022 pokazuje to w należyty sposób. Gra fair play oraz zadziwiająco dobrego skoki mało znanych zawodników to dobry znak dla tych, którzy cenią sobie równość.