Co to jest peeling twarz?

Peeling pozwala usunąć wysuszoną martwą tkankę, przywrócić skórze nawilżenie i gładkość skóry. U niektórych osób skóra jest bardzo wrażliwa, dlatego taki zabieg należy przeprowadzać łagodnie, ponieważ może wywołać niepożądane reakcje: zaczerwienienie skóry. Peeling najlepiej jest wykonywać wieczorem, zanim położymy się spać, gdyż w przypadku podrażnienia naszej skóry, wszelkie zaczerwienienia zdążą zniknąć. Zabieg jest zalecany w przypadku suchej skóry, zmarszczek, łuszczenia się cery oraz zaskórników.

W zależności od rodzaju skóry peeling możemy stosować raz lub dwa razy w tygodniu, w przypadku cery wrażliwej nie częściej, niż raz na dwa tygodnie. Ważne, aby peeling twarzy wykonywać regularnie.

Osoby mające wrażliwą cerę powinny używać peelingu z kulistymi drobinkami (z dodatkiem jojoby), gdyż działają one łagodniej, niż kosmetyki z ziarnami, które mogą podrażnić delikatną i wrażliwą cerę. Codzienna pielęgnacja twarzy powinna być dopasowana do naszego stylu życia.

Pamiętać należy o tym, że nie można stosować peelingu na twarz w przypadku wystąpienia stanu zapalnego na przykład w postaci wysypki.

Rodzaje peelingów do twarzy

  • Peeling chemiczny: taki zabieg stosuje się w gabinetach kosmetycznych, pod okiem specjalisty. Wykonywany jest w celu wygładzenia zmarszczek, wspomaga leczenie trądziku;
  • Peeling mechaniczny: za pomocą drobinek ścierających usuwany jest martwy naskórek;
  • Peeling enzymatyczny: działa na głębsze warstwy skóry, zalecany jest dla osób o cerze wrażliwej;
  • Peeling typu gommage: ścieranie martwego naskórka;
  • Peeling ziołowy: wykonywany jest przeważnie w salonie kosmetycznym. Stosowany jest dla osób z cerą tłustą i trądzikową. Ma za zadanie wygładzenie zmarszczek, wspomaga leczenie trądziku, likwiduje przebarwienia.