Jak zagadać do kobiety na portalu randkowym?

Rozpoczęcie rozmowy na portalu randkowym to dla wielu osób spory problem. Utarło się już, że to mężczyzna ma taki obowiązek, przez co wiele kobiet czeka i dostaje masę nieciekawych wiadomości, które nie są w stanie przykuć ich uwagę. Pierwsza wiadomość musi być nie tylko rzucająca się w oczy, ale także zachęcająca do rozmowy. Jeśli rozmówczyni nie będzie zainteresowała, nie ma co liczyć na przyszłość znajomości.

Najważniejszą zasadą, o której należy bezwzględnie pamiętać, jest to, że osoba rozpoczynająca rozmowę bierze na siebie jej ciężar. To oznacza, że jeśli piszesz z nadzieją, że twoja rozmówczyni zarzuci Ci jakiś dobry temat, w większości przypadków się rozczarujesz. Postaraj się pierwszą wiadomość sformułować tak, żeby poza przywitaniem zawierała jakąś dodatkową informację. Zadbaj o to, żeby nie była ona wpisana w twoim opisie. W ten sposób zachęcisz rozmówczynię do podzielenia się podobną informacją. Pamiętaj tylko, że nie może dotyczyć ona żadnych podtekstów seksualnych.

Pierwsza wypowiedź może być wysłana w bloku, czyli możesz rozbić ją na kilka wiadomości. Taki sposób sprawdza się często niż jedna długa wypowiedź. Stosuj tę technikę szczególnie jeśli masz problemy ze wstawianiem przecinków i kropek. W ten sposób będzie ona znacznie płynniejsza i przyjemniej będzie się ją czytało. Niestety długa wypowiedź raczej odstrasza, a ktoś, kto ma wiele takich do przeczytania, w pewnym momencie może się zniechęcić i uznać Cię za mało ciekawą osobę. Z ilością wiadomości też nie można przesadzić, ale spokojnie wysłanie dwóch czy trzech nie zostanie negatywnie odebrane.

Dobrym sposobem na wysłanie pierwszej wiadomości jest zaznaczenie, że czytało się opis swojej rozmówczyni. Większość mężczyzn tego nie robi, co jest podwójnym błędem, bo po pierwsze łatwo jest zadać pytanie, na które znajduje się w nim odpowiedź, a po drugie można zagadać do zupełnie niepasującej osoby. Kobiety wolą mężczyzn, którzy zapoznali się z ich opisami i są w stanie to pokazać. Możesz zachęcić je do opowiedzenia o swoim hobby albo rozwinięcie streszczonego w opisie tematu.