Jak najłatwiej wyrobić sobie zdrowe nawyki? Są na to sprawdzone sposoby!

Każdy z nas chce być zdrowy, piękny i na dodatek bogaty. Zdrowe nawyki pomogą nam utrzymać to pierwsze. I chociaż w teorii wprowadzenie ich do naszej codzienności nie powinno być kłopotliwe, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jak więc to zrobić bezboleśnie?

Konkretny i realny cel

Jeżeli chcesz schudnąć, nie ustawiaj sobie poprzeczki za wysoko. 25 kilogramów w trzy miesiące może i brzmi spektakularnie, ale jest trudne do osiągnięcia. Samo określenie – chcę schudnąć – również nie daje pojęcia określonego celu. Ustal szczegółowo i konkretnie. Czyli np zrezygnuję z czegoś słodkiego do kawy każdego dnia.

Bez planu nie zajedziesz daleko

Być może na początku stwierdzisz, że to zwykła strata czasu. Planowanie jednak nigdy nie jest czymś złym. Ustalając konkretne cele i wpisując je w terminarz, masz przed sobą coś realnego. Tym samym skończą się wymówki i niedopowiedzenia!

Daj sobie przestrzeń na błędy

Nie zawsze wszystko wyjdzie tak, jak pierwotnie się zakładało. Jednak to jeszcze nie jest powód, aby totalnie rezygnować z raz przyjętych wytycznych. Jeżeli się potkniesz, popraw przysłowiową koronę i leć dalej. Małe niepowodzenia to jeszcze nie powód do dramatu.

Elastyczność to podstawa

Ustaliłaś, że będziesz ćwiczyć przez pięć dni w tygodniu, dokładnie w południe. Jednak trzeciego dnia coś ci wyskoczyło i godzina treningowa minęła. Czy to powód, aby rozpaczać i rezygnować? Ależ oczywiście, że nie. Po prostu dostosuj się do nowych okoliczności i działaj dalej!.