Pędzlem, gąbeczką a może placami? Czym najlepiej nakładać podkład?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależy od kluczowego czynnika – rodzaju podkładu. Inaczej nakłada się podkład mineralny, gęsty fluid a jeszcze inaczej lekki krem koloryzujący typu BB czy CC. Oto, jak się w tym odnaleźć!

Podkłady mineralne

To jedna z w pełni naturalnych alternatyw dla twojego codziennego podkładu. Składający się w dużej mierze z glinki i tytanu podkład nakłada się tylko i wyłącznie pędzlem. Musi mieć on specjalne, zbite włosie, dlatego do tego typu makijażu dobrze sprawdza się pędzel typu „kabuki”. Ten typ podkładu raczej nie dasz rady nałożyć palcami, bo jest to mocno sproszkowany pył. Gąbeczką, nawet namoczoną, również niespecjalnie sobie poradzisz. W tym przypadku pozostaje jedynie dobry pędzel.

CC i BB – podkłady koloryzujące

Wraz z wiosną, wiele z nas sięga po lżejsze formy podkładu, rezygnując z ciężkich fluidów. Przy nakładaniu lekkiego kremu, świetnie sprawdzą się nasze palce. Nie musimy tu używać innych, bardziej skomplikowanych narzędzi. Warunek jest jeden – dłonie przed zrobieniem makeup, powinny być czyste. Nie zaszkodzi również je delikatnie zdezynfekować. Wybierając krem CC lub BB, zadbaj o to, aby miał również filtry chroniące przed promieniowaniem UV.

Podkłady i fluidy

Jeżeli lubisz mieć na codzień pełny makijaż, który przetrwa 12 godzin, musisz go odpowiednio nałożyć. Bo dobry kosmetyk to jedno, ale jego nałożenie to osobna sprawa. Zatem do tego typu kosmetyków najlepiej sprawdzi się lekko namoczona gąbeczka. Nałóż na nadgarstek porcję fluidu i gąbeczką delikatnie wklepuj w skórę. Tak nałożony podkład, wytrzyma długi czas!