Bungee fitness – czy nowy rodzaj ćwiczeń przyjmie się u nas?

Wchodzisz na salę i instruktor przypina cię do specjalnej uprzęży. A potem już, niejako w locie, zaczynasz wykonywać ćwiczenia na określone partie mięśni. Osoby, które już spróbowały, często wracają do tego rodzaju aktywności. Choć przyznają, że początki były trudne.

Pomysł z Azji

Ten nowy rodzaj aktywności w klubach fitness został wymyślony w Azji, jednak do Polski został przemycony ze Stanów Zjednoczonych. Aby zacząć ćwiczyć, wystarczą specjalnie umocowane elastyczne gumy, wzorowane na linach do skoków bungee. I to właśnie one odpowiadają za wzmocnienie całego korpusu. Jeżeli nie zadbasz o postawę, nie zrobisz większości ćwiczeń.

Patrząc na ten rodzaj aktywności, możesz pomyśleć, że skoro wisisz, to raczej się nie zmęczysz. Nic jednak bardziej mylnego. Treningi na bungee fitness są niezwykle wymagające, a oprócz zakwasów, na drugi dzień czasem mamy również obdarcia i siniaki. Wszystko przez to, że nasza skóra nie jest przyzwyczajona do treningów w uprzęży.

Zalety bungee fitness

Przede wszystkim wzmacniają się mięśnie oraz stabilizuje sylwetka. Dodatkowo podczas tej aktywności masz odciążone stawy, tym samym mogą je wykonywać osoby nawet z wieloma przeciwskazaniami. Poprawia się również koordynacja oraz sprawność ruchowa. Spalone kalorie oraz zwiększona produkcja endorfin to tylko przyjemny dodatek. To ile spalisz, zależy od intensywności treningu. Czyli zasada ile od siebie dasz, tyle masz, jest wciąż aktualna. Jedno jest pewne — warto spróbować!