Randkowanie jest trudne. Zobacz, jakich błędów nie popełniać już na początku!

Poznanie drugiej połówki to nie taka prosta sprawa. Nie jest to łatwe gdy ma się lat naście, chyba nawet trudniejsze jest wraz z upływającym czasem. Patrząc na realia, chyba tylko w komediach romantycznych wszystko się udaje. Jakich gaf nie popełniać na pierwszych randkach?

Pokazanie, że traktujesz to śmiertelnie poważnie

Wyobraź sobie, że jesteś na pierwszej randce z nowo poznaną osobą. Przez telefon rozmawiało się nieźle, próbujesz więc spotkać się na żywo. Już na początku, ta druga strona deklaruje, że bardzo cieszy się z tego spotkania, bo jej poprzedni związek był koszmarny i ma nadzieję, że teraz wyjdzie lepiej. Czujesz presję, prawda?

Wywieranie zupełnie niepotrzebnej presji jest w tym przypadku bezcelowe. Zastanów się, czy w ogóle warto mówić te słowa. Osoba, która je wymawia, będzie traktowana w kategoriach maksymalnego desperata. Z kolei ta druga strona, może poczuć się pod mentalną presją. Taki początek nie wróży najlepiej reszcie znajomości.

Włącza się tryb gaduły

Kiedy dochodzi do stresujących sytuacji, a umówmy się, że pierwsza randka do takich należy, czasem możemy reagować z przesadą. I właściwie nie ma tu podziału na płeć, bo tryb gaduły może się włączyć właściwie i mężczyźnie i kobiecie. Dosłowne zagadywanie krępującej ciszy, jak z pewnością nastąpi na samym początku, to jednak towarzyski strzał w kolano. Nie tylko zrazisz do siebie tę drugą stronę, ale i nic więcej się o niej nie dowiesz.

Uważaj również na to, o czym mówisz. Dla przykładu, wspominanie o swoich byłych jest zupełnie niedopuszczalne. I to zarówno, gdy mówisz o nich dobrze jak i źle. Kolejny temat będący na cenzurowanym to polityka, zwłaszcza w radykalnym wydaniu, Jeszcze inny gdy poruszasz swoje sprawy zdrowotne. Nowo poznana osoba nie musi wiedzieć o tym, jak bardzo bolał cię brzuch i niedawno przebyty zabieg kolonoskopii.

Tematy, których absolutnie nie warto podejmować na pierwszej randce, to największe życiowe dramaty, nieprzemyślane żarty i narzekanie na pieniądze. Nie warto również podejmować tematu dzieci, byłych partnerów a już z pewnością, nie planować przyszłego wspólnego ślubu. To nigdy dobrze się nie kończy, nawet w komediach romantycznych.

Niebezpieczna restauracja

Jeżeli myślisz o pierwszej randce, często jako pierwsze miejsce jawi się restauracja. Jednak i tam mogą czyhać niebezpieczne pułapki. Staraj się nie jeść zbyt łapczywie i zgodnie z zasadą dobrego wychowania, nie narzekaj na potrawy. Pilnuj się, aby nie mówić z pełną buzią. Pamiętaj o używaniu serwetki i sztućców. Wydaje się to oczywiste, ale jednak pierwsze randki pokazują, że nie do końca.

Warto również powstrzymać się przed nadmiernym krytykowaniem osób, które są razem z wami w lokalu. To zawsze będzie źle wyglądać i tak samo świadczyć o osobie komentującej.

Kłótnie przy płaceniu

Jedną z newralgicznych sytuacji, jaka może pojawić się na pierwszej randce, jest kwestia płacenia za posiłek w restauracji, czy za kino lub każde inne atrakcje. W dobrym tonie jest, aby to kobieta zaproponowała, że zapłaci za siebie. Jednak jeżeli druga strona upiera się, że zapłaci cały rachunek, nie ma sensu robić przy tym kłótni.

Najgorsze, co można zrobić, to w momencie gdy dochodzi do płacenia, bardzo długo szukać portfela. Albo też, co wydaje się być jeszcze gorsze, stwierdzenie, że zapomniało się pieniędzy z domu. To wydaje się zupełnie absurdalne, jednak praktyka pokazuje, że wciąż powszechne zachowanie.

Jak blisko na pierwszej randce?

Tutaj nie ma żelaznej zasady a wszystko zależy od tego, na co obie strony się zgadzają. Bo właśnie tu jest najważniejsza kwestia – możecie pójść nawet na całość pod warunkiem, że obie strony wykazują co do tego jasne i czytelne przyzwolenie.