5 rzeczy które zdradzają twój brak pewności siebie. Można nad nimi popracować!

Powiedzmy sobie to od razu – pewność siebie to nie jest coś, co dane raz, będzie z nami przez cały czas. To kolejna z rzeczy, nad którą trzeba pracować przez całe życie. Bo zmienia się razem z nami, dostosowując się do okoliczności. Jednak są pewne rzeczy które od razu zdradzą twój brak pewności siebie. Jakie?

Ciągle szukasz akceptacji

Jeżeli w pracy czy w domu kiedy wykonujesz jakiekolwiek, nawet błahe zadania, potrzebujesz aby ktoś cię pochwalił, to znaczy że nie wierzysz w swoją wewnętrzną siłę. Osoba pewna siebie nie potrzebuje akceptacji wszystkich w każdym działaniu jakiego się podejmuje. Pamiętaj o tym!

Łatwo tobą manipulować

Osoby pewne siebie są przekonane co do swoich racji i zdecydowanie nie łatwo nimi manipulować. Jeżeli więc chcesz taką być, nie daj się manipulować. To nie jest dobre rozwiązanie dla żadnej osoby. A jeżeli masz wokół siebie kogoś, kto tobą manipuluje i jest nieszczery, czym prędzej skreśl go ze swojego życia.

Zobacz również: Zdrowych nawyków można się nauczyć. I to nie jest takie trudne!

Boisz się nowych wyzwań

Wyzwania to coś, co jest częścią naszego życia. Jeżeli podchodzisz do nich niechętnie, dajesz sygnał osobom z tobą przebywającym, że nie wierzysz w swoje możliwości. A stąd już tylko krok do braku pewności siebie. Podejmuj nawet małe wyzwania, aby pielęgnować poczucie własnej wartości. Oczywiście w bezpiecznym wydaniu.

Niechętnie nastawiasz się do zmian

Remont mieszkania? Nowa praca a może zmiana miejsca zamieszkania? Każda z tych czynności może być stresująca albo motywująca do działania. Tylko od ciebie zależy, jak będziesz ją postrzegać. Osoby pewne siebie nie boją się zmian, bo wiedzą, że poradzą sobie dobrze w każdej sytuacji.

Wszystko musi być perfekcyjnie zrobione

Od razu warto zaznaczyć, że perfekcja w realnym świecie nie istnieje. Zadania, których się podejmujesz, zazwyczaj będą wymagały od ciebie maksimum zaangażowania. Jednak osoba pewna siebie ma świadomość, że nie zawsze wyjdzie to doskonale. Ale będzie dobrze zrobione. I to wystarczy. Porzuć zatem marzenia o perfekcyjnym podejściu do wszystkiego, a zyskasz niezbędny balans i wewnętrzny spokój.