Sport idealny na wiosnę – nie wahaj się ani chwili!

Wiosna w pełni i aż żal siedzieć w domu przed telewizorem. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wyjście na dwór i skorzystanie z fantastycznej, coraz cieplejszej pogody. Zapytasz więc – a co tam można robić? Już odpowiadam!

Nordic Walking

Zanim zaczniesz się śmiać, że to sport dla emerytów, pooglądaj na YouTube filmiki z mistrzostw świata w tym sporcie. Jeżeli potrafisz chodzić tak szybko jak oni, to szczere gratulacje. Aby uprawiać ten sport, nie potrzebujesz wiele – wygodne, sportowe buty oraz kijki, które kupisz w każdym sklepie sportowym za mniej niż 100 złotych. Potem już tylko darmowa aplikacja śledząca twój trening i możesz iść na spacer. Dzięki temu z pewnością odkryjesz nieznane zakątki swojej okolicy!

Wsiądź na rower!

Jeżeli chodzenie nie jest dla ciebie, alternatywą z pewnością będzie wycieczka rowerowa. W dużych miastach nie musisz nawet kupować jednośladu, bo możesz go wynająć na określony czas. Rower daje ci wolność, której nie będziesz mieć podczas jazdy samochodem. Do tego jest o wiele bardziej ekologiczny i daje spore pole manewru. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rowerem, zacznij od piętnastominutowych przejażdżek.

Bieganie? Spróbuj!

Każdy z nas chociaż raz marzył, żeby wstać wcześniej i jeszcze przed pracą pobiegać, aby dobrze rozpocząć dzień. Kto już to zrobił ten wie, że najgorzej jest wstać. Potem jakoś już się leci. Bieganie to sport dla bardziej zaawansowanych, więc rozpocznij z rozwagą. Zacznij od marszobiegów, aby potem stopniowo przejść w bieg.