Na co postawić w jesiennej pielęgnacji? Twoja skóra wymaga intensywnego nawilżenia!

Lato chyli się ku końcowi a wraz z 1 września, kończy się sezon urlopowy. Jesień powita nas chłodnymi porankami i wieczorami oraz cieplejszymi ubraniami. Koniecznie powinna się również zmienić pielęgnacja, bo po upalnych dniach, skóra z pewnością potrzebuje dobrego nawilżenia.

Nie zapominaj o kremie z filtrem

Powiedzmy to już na początku – krem do twarzy z filtrem UV SPF 30 powinno się nakładać na twarz przez cały rok, nie tylko latem. Uchroni nas to przed starzeniem i pojawianiem się nieestetycznych przebarwień. Dlatego też nie pomijaj go w swojej codziennej pielęgnacji pamiętając, aby najpierw nałożyć krem z filtrem a potem dopiero nawilżający.

Delikatne złuszczenie

O tym nie można zapominać bez względu na porę roku. Peeling enzymatyczny będzie świetnie sprawdzał się dla skóry suchej, z kolei gruboziarnisty do mieszanej i tłustej. Zrobiony regularnie dwa razy w tygodniu jest dobrym sposobem na uniknięcie nie tylko stanów zapalnych ale i nieprzyjemnych zmian skórnych.

Solidne nawilżenie

Wakacyjne upały oraz ekspozycja na słońce, z pewnością sprawiły, że skóra jest lekko wysuszona. Dlatego z rozmysłem sięgaj po mocno nawilżające kosmetyki, takie jak kremy, maseczki, mgiełki czy musy. Skóra nawilżona to również gwarancja, że nieprędko zobaczysz kolejne zmarszczki!

Sprawdź swoje pieprzyki!

Początek jesieni to dobry czas na wizytę kontrolną u dermatologa. Jeżeli opalałaś się na wakacjach, to właściwie podstawa. Znamiona mogą pod wpływem promieni słonecznych zmienić swoją barwę, wygląd albo średnicę. Każdą taką zmianę należy skonsultować z dermatologiem celem wykluczenia niebezpiecznych chorób skórnych.