Martyna Wojciechowska ambasadorką Barbie!

Barbie nie ma zainteresowań i wiecznie stoi przed lustrem? Nie! Nowa kolekcja Barbie czerpie za wzór silne i godne podziwu kobiety, które osiągnęły sukces. Wśród nich jest jedna Polka.

Nowa kolekcja lalek Barbie to prawdziwy przełom. Za wzór posłużyły m.in. profesjonalna snowboardzistka, reżyserka czy mistrzyni szermierki. Jednak to, co najbardziej zainteresuje polskie dziewczynki, to Barbie inspirowana słynną polską podróżniczką.

Martyna Wojciechowska jako jedyna Europejka w zestawieniu zyskała Barbie na własne podobieństwo. Jej lalka nosi spodnie-bojówki, koszulę khaki i buty, w których wygodnie może chodzić po górach. Komisji, która wybrała Martynę, zaimponował fakt, że nie tylko ma karierę w branży telewizyjnej i własne programy, ale też zdobywa szczyty i zwiedza najdalsze zakątki świata, w każdym miejscu dbając o sytuację kobiet.

Inne lalki z tej serii są wzorowane m.in. na Fridzie Kahlo i Amelii Earhart. Coraz więcej lalek wzoruje się na wybitnych postaciach ze świata kultury czy nauki.