5 powodów dla których warto ćwiczyć jesienią!

Przed nami końcówka wakacji. Wraz z początkiem września wracamy do starego, poza urlopowego trybu i prozy życia. I to właśnie wtedy warto zdecydować się na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Lepszego czasu na to nie będzie!

Zapomnij o upałach

Nic tak nie sprawia, że nie mamy ochoty latem ćwiczyć jak wysoka temperatura. Nawet w klimatyzowanych klubach fitness taki stan rzeczy zwyczajnie przeszkadza. Jednak jesienią sytuacja zmienia się diametralnie. Rześkie poranki mobilizują do spacerów czy joggingu.

Promocje w klubach fitness

Początek września to czas gdy wiele klubów fitnes i siłowni robi wielkie obniżki. Dzięki temu można kupić karnet ze sporą zniżką. Oferty z reguły są limitowane, więc warto zakręcić się wokół tego tematu odpowiednio wcześnie.

Posezonowe wyprzedaże

Jeżeli musisz uzupełnić swoją sportową garderobę, początek jesieni będzie najlepszym czasem. W sklepach sporo posezonowych wyprzedaży, gdzie z niemałym upustem znajdziesz dla siebie zarówno dobre buty jak i spodenki czy koszulki sportowe. I być może nie będą one już najmodniejsze w przyszłe lato, ale z pewnością będą funkcjonalne!

Wybieraj dowolnie

Jesień to bardzo wdzięczna pora roku, gdy możemy uprawiać właściwie każdą aktywność. Będzie to więc Nordic-Walking, bieganie, czy joga. Nawet zajęcia z fitnessu przy sprzyjającej pogodzie, można uprawiać również na świeżym powietrzu. Rozejrzyj się w swojej okolicy w ofercie klubów fitnes czy siłowni. Wystarczy tylko spróbować.

Spacery to podstawa!

Badania dowiodły, że spacery jesienią mają jedną ważną cechę – powietrze wtedy nie jest przesycone już upalną wilgocią a jeszcze nie mroźne. Tym samym rewelacyjnie wpływa to nie tylko na nasz układ oddechowy, ale i całe ciało.