Gazociąg Nord Stream 2 – czym właściwie jest?

Inwazja Rosji na Ukrainę to najbardziej gorący temat tego tygodnia. Wojna niesie ze sobą ogromne straty mentalne, finansowe oraz czysto fizyczne, materiałowe. Wiele krajów świata nie chce aby do tej wojny doszło. Niemcy zapowiadają swoją działalność w przypadku takiego ataku. Jak działają kraje wobec prawdopodobieństwa wywołania kolejnej wojny przez Rosję?

Inwazja Rosji na Ukrainę jest rzeczywistym problemem bliskiego wschodu. Od wielu lat Rosja próbuje zawłaszczyć sobie tereny Ukrainy i zbudować silną armię na granicy z bliskim wschodem. Amerykanie porozumieli się z Niemcami, że w przypadku takiego ataku zakręcą gazociąg Nord Stream 2. Administracja Ameryki na czele z Joe Bidenem również może zawalczyć sankcjonując niektóre opcje systemu finansowego Rosji.

Bezpieczeństwo narodowe jest zawsze najwyższej rangi polityką międzynarodową i krajową. Obecnie możliwość walki z atakami z Rosji jest możliwe również poprzez politykę, zakręcenie gazociąg Nord Stream 2 jest dobrym argumentem przeciwko wywołaniu kolejnej wojny. Źródła podają, że sankcje wobec Rosji mogą być znacznie większe, a to powinno powstrzymać władze tego kraju przed kolejną inwazją na Ukrainę.
Źródło: Forsal