Fryzjerskie sposoby na przetłuszczające się włosy. Musisz je znać!

Nie ma nic gorszego, niż przyklapnięte u nasady, przetłuszczające się włosy. Jedne z nas mogą nie myć włosów przez kilka dni i nie mają z tym problemów. Inne z kolei, muszą to robić codziennie. Fryzjerzy mają jednak sprawdzone triki na taki stan. I nie chodzi tu tylko o zmianę w pielęgnacji!

Dobrze umyj włosy

I przede wszystkim skórę głowy. Dlatego też tak ważne jest, aby myć głowę dwa racy. Za pierwszym razem umyj dokładnie skalp i włosy, a za drugim, skup się tylko na skórze głowy. Dodatkowo pamiętaj, że to szampon dostosowujesz do skóry głowy, a maskę czy odżywkę, do włosów. Jeżeli więc masz przetłuszczające się włosy, koniecznie kup dedykowany temu szampon. Pomoże on nie tyle włosom, ile skalpowi.

Nie zapominaj również o regularnym używaniu peelingu do skóry głowy. Ten pozornie niewinnie wyglądający zabieg nie tylko gruntownie oczyści skalp, ale i odblokuje zapchane pory skóry, przeciwdziałając występowaniu nadmiernej produkcji sebum. Stymulacja i odżywka cebulek włosowych to tylko pozytywny dodatek.

Koloryzacja i suchy szampon

Jeżeli decydujesz się na nałożenie koloru na włosy w profesjonalnym salonie fryzjerskim, zapewniasz sobie również mniejszą produkcję sebum. W konsekwencji, zamiast przetłuszczających się pasm, masz nie tylko piękne, ale i zdrowo wyglądające włosy. Kolejny aspekt to suchy szampon, który jeżeli dbamy o włosy, jest używany tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeżeli jednak chcesz nadać swoim pasmom zdrowy i lekki wygląd, tuż po umyciu i wysuszeniu, spróbuj spryskać je suchym szamponem, a następnie rozczesz. Efekt będzie nieziemski!