Jak szybciej i łatwiej układać puzzle?

Dla wielu osób sama czynność układania puzzli jest bardzo odprężająca i relaksująca. To taka zabawa, która rozluźnia, a przy okazji rozwija i uspokaja. Puzzle dla dorosłych wymagają zresztą posiadania pewnych umiejętności i… stosowania nietypowych technik, dzięki którym można je układać z nieco większą łatwością. Mistrzowie tej dziedziny znają wszystkie te techniki i na co dzień je stosują. Amatorzy też mogą to robić. Warto przecież ułatwiać sobie życie.

O ukadaniu puzzli

Układanie należy rozpocząć od… wyboru miejsca do układania. To sprawa dość oczywista, dlatego każdy zapewne od razu się nią zajmie. Co dalej? Następnie trzeba zabrać się już za właściwe działanie. Wszystkie puzzle powinno się wysypać z pudełka, od razu odwracając je na drugą stronę (aby kolorowa część z obrazkiem była na wierzchu). Można też przy tej okazji oddzielić puzzle z ramką. Będą to elementy zawierające albo jedną, albo dwie proste i gładkie krawędzie. Najprościej bowiem zaczynać od obwódki – tak wynika także ze wskazówek na temat układani puzzli zawartych w artykule pod adresem: https://www.anty.pl/. Krótko mówiąc, obwódka stanie się szkieletem całego obrazu i pomoże dopasowywać do niego kolejne elementy. Jeżeli natomiast puzzle dla dorosłych mają kilka wyróżniających się kolorów, warto podzielić je również barwami, czyli np. w jednym miejscu umieścić białe elementy, w drugim te żółte, a w kolejnym wszystkie ciemne. Najpierw więc ramka, a potem dopasowywanie odcieniami.

A co dalej?

Teraz dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa i zarazem poważne wyzwanie. Każdy może znaleźć swój własny sposób na układanie puzzli, ale zwykle jednak te metody są do siebie podobne. Polegają bowiem na układaniu puzzli w konkretnych kolorach. Tutaj przydaje się właśnie to wcześniejsze segregowanie ich na różne odcienie. Układając puzzle dla dorosłych w ten sposób, można uzyskać już całkiem duże fragmenty obrazka. A potem wystarczy je ze sobą połączyć. Gdy już wszystkie charakterystyczne puzzle się skończą, na podłodze zostaną nieliczne elementy, którymi łatwo można będzie wypełnić pozostałe luki.