5 sposobów na leniwe spędzanie wakacji. Odpocznij trochę!

Wakacyjny luz kojarzy się nam przede wszystkim z długimi słonecznymi dniami, imprezami i wycieczkami. Nim jednak dasz się porwać stwierdzeniom, że wakacje absolutnie muszą być aktywne, spójrz na to z innej strony. Jeżeli w twoją codzienność wpisany jest ciągły ruch, w wakacje spróbuj się zatrzymać.

Weź zapas książek

Hamak powieszony między szumiącymi drzewami i kompot ze świeżych wiśni. Do tego poduszka i dobra książka. Wakacje to najlepszy moment na nadrobienie czytelniczych zaległości. Nie zabieraj jednak ze sobą żadnych wielkich tomisk czy ciężkich lektur. Postaw na coś prostego i lekkiego. Z pewnością będziesz się dobrze bawić!

Gry planszowe

Wypoczywając z rodziną czy przyjaciółmi, zwykle nie zabieramy ze sobą planszówek, ograniczając się do rozmów. A gdyby tak jedno popołudnie poświęcić właśnie na gry? Taka rozrywka nie tylko pozwoli poznać siebie nawzajem o wiele lepiej, ale i sprawia, że mamy potem co wspominać.

Spacer bez celu

Kiedy ostatni raz po prostu wyszedłeś na spacer? Bez konkretnego celu i limitu czasowego? W ciągu roku jesteśmy nastawieni zadaniowo – trzeba zrobić to i tamto, a na lenistwo czy powolny spacer już brakuje miejsca i przestrzeni. A szkoda, bo to fantastyczny sposób na relaks a z drugiej strony, to bardzo inspirujące zajęcie. Nigdy nie wiesz, gdzie cię nogi zaprowadzą.

Zrób coś nowego

W zwykłej prozie życia nie mamy czasu na próbowanie nowości. A może brakuje nam zwyczajnie odwagi? Wakacyjny luz sprzyja jednak odważnym poczynaniom i warto to wykorzystać. Zrób coś nowego i poczuj chwilowy przypływ adrenaliny!